Friday, December 14, 2018

Gjergj Dedaj përfshihet në debatin e vizave, ka një mesazh për...

Edhe zv/ministri i jashtëm Gjergj Dedaj është përfshirë në debatin mes Haradinajt dhe LDK-së, për çështjen e liberalizimit të vizave, përcjell Bota sot. Dedaj i...

Mafia politike e udhëhequr nga Thaçi

Njohësi i zhvillime politike në vend, Haki Abazi, në një prononcim për “Bota sot”, ka thënë se fakti që Sefaj është larguar, ndërsa Maxhuni...

LAJME Zdrukthëtari i verbër nga Ferizaj, rrëfen për punën e tij

Secila punë ka sfidat e veta, por për Daut Hoxhën, 42-vjeçar nga qyteti i Ferizajt, mjeshtëria e zdrukthëtarit është mjaft e veçantë. Puna në zdrukthëtari,...

MALI I ZI SHQYRTON NDËRTIMIN E NJË RRETHOJE TË MPREHTË NË...

Mali i Zi, duke parë ngritje të numrit të migrantëve që po kalojnë përmes vendit të tyre në një shteg të ri për në...

PROKURORIA TREGON NËSE GËNJEU GAZETARI SERB KUR THA SE E DI...

Prokuroria Speciale në Kosovë po i vazhdon hetimet për zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit. Për këtë punë tashmë është intervistuar edhe një gazetar...

ARRESTOHET BABAI PASI RRAHU DY FËMIJËT E TIJ

Në Prizren është arrestuar dje një baba, pasi siç raporton policia përmes raportit të sotëm, ai ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj dy...

Rrehen të burgosurit në burgun e Lipjanit

Policia ka raportuar për një incident që ka ndodhur në Burgun e Lipjanit, ku dy të burgosur pas një zënke e kanë sulmuar fizikisht...

32-vjeçari pretendon se është djali i Bill Clinton-it: Dua atësinë

Danney Williams është 32 vjeç dhe pretendon se është djali biologjik i ish-presidentit amerikan, Bill Clinton. Ai ngul këmbë se ka ardhur në jetë nga...

Kryengritësit nuk tërhiqen nga enklava në Siri

Një monitor i luftës tha se autobusët evakuan luftëtarët e Shtetit Islamik nga një enklavë në Jug të Damaskut të dielën në një marrëveshje...

Kosovarët s`e ndalin gazin, mbi 1 mijë tiketa trafiku të shqiptuara

Vetëm në 24 orëshin e fundit, Policia e Kosovës ka regjistruar mbi një mirë tiketa trafiku të shqiptuara. Ndërsa, gjatë këtyre orëve kanë ndodhur 12...

Hapësirë Marketingu

- Advertisement -

Të reja

Patjetër