Tuesday, October 16, 2018

Gazetari “trondit” me rrëfimin: Tahiri më pagoi 20 mijë euro që...

Telnis Skuqi ishte i pari gazetar investigativ që zbuloi se, nga Shqipëria, niseshin avionë të vegjël me drogë drejt vendeve fqinje, si Italia dhe...

Zyrtari i Vetëvendosjes: Thaçi pafytyrësisht e pranoj se Kosova nuk fiton...

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit edhe anëtar i Komisioni Qendror Zgjedhor nga kjo parti, Adnan Rrustemi në një postim të tij në Facebook ka...

Shpallen të pafajshëm, Fuad Ramiqi dhe 4 imamët e akuzuar

Gjykata Themelore Prishtinës ka liruar Fuad Ramiqin dhe katër imamët: Bedri Robaj, Idriz Bilibani, Enes Goga dhe Mazllam Mazllami, të cilët akuzoheshin për kryerjen...

Gjykata Speciale bëhet me avokat të popullit, italiani Pietro Spera merr...

Italiani Pietro Spera është emëruar Avokat i Popullit i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Spera u shpreh së është i...

9 KOSOVARË SHPALLEN FAJTORË – KËSHTU PLANIFIKUAN TA SULMONIN EKIPIN IZRAELIT...

Ishte dymbëdhjetë nëntori i 2016-tës kur nëntë kosovarë u arrestuan nga operacioni i autoriteteve kosovare, pasi dyshohej se grupi i përbërë nga këta persona...

Ja çfarë shkruan për Xhavit Halitin dhe Shaip Mujën në librin...

Kryetari i Shoqatës, Sali Çekaj në Zvicër dhe ish bashkëluftëtar i heroit Sali Çekaj, Saim Tahirajn në një intervistë për “Bota sot”, duke komentuar...

Pse po vonohen aktakuzat nga Specialja? Kjo është përgjigjja e Gjykatës

Zyra e mediave të Gjykatës Speciale janë përgjigjur pyetjes të dërguar nga gazeta “Bota sot” në lidhje me vonesën e ngritjes se aktakuzave të...

Vuçiq flet për konflikt të armatosur për Kosovën, tregon se çfarë...

”Nëse më pyetni nëse jam optimist për Kosovën, ju them që nuk jam, por pavarësisht nga kjo, do të bëjmë çdo gjë që të...

Baton Haxhiu humb betejën për 300 mijë euro

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka hedhur poshtë padinë për shpifje dhe fyerje të ushtruar nga Klan Kosova ndaj organizatës Nisma e të Rinjve...

Çfarë po bën Thaçi që t’i shpëtoj Gjykatës Speciale?

Gjykata Speciale është shumë afër që t’i ngris aktakuzat e para ndaj të dyshuarve, pasi pothuajse gjithçka është gati. E deputeti i Vetëvendosjes Xhelal Sveçla,...

Hapësirë Marketingu

- Advertisement -

Të reja

Patjetër