Monday, April 23, 2018

Ramush Haradinaj ia ka lënë në dorë Hashim Thaçit emërimin e...

01 Kryeministri Ramush Haradinaj e ka lënë në dorën e presidentit Hashim Thaçi emërimin e kryespiunit të Kosovës, edhe pse ligji thotë se kjo...

Vazhdon përplasja mes ish përfaqësuesve të FARK-ut dhe UÇK’së

Përplasjeve mes ish përfaqësuesve të FARK dhe të ayre të Ushtrisë çlirimtare i është bashkuar edhe Jakup Krasniqi. Krasniqi ka thënë se sa për...

Eksklozive:Ja se si ia ndali telefonin Agim Ramadanit gjatë Betejës së...

17 Ish-kryeministri i Kosovës në ekzil, në vitet 90-ta Bujar Bukoshi ka mohuar të ketë pasur ‘gisht’ në ndaljen e telefonit satelitor që në...

Krasniqi për Asociacionin: Serbia po kërkon hise të madhe në Kosovë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi ka reaguar lidhur më përplasjet në mes të Brukselit dhe Beogradit lidhur me atë se mbi...

LDK-ja mbledh kryetarët e degëve, bëhet gati për zgjedhje të parakohshme

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se sot është mbajtur mbledhja me Kryetarët e Degëve, ku kjo parti edhe një herë vlerësoi...

Labinot Tahiri organizon protestë: Nuk ka me ba hajgare me popullatën

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri ka thirrur protestë me banorët e disa fshatrave në Ferizaj. Labi ka kërkuar asfaltimin e një rruge të premtuar...

SALI BIMBASHI (Kabashi) krahason Naton me Pushtuesit 520 vjeqar

SALI BIMBASHI (Kabashi) krahason Naton me Pushtuesit 520 vjeqar i cili ende e armiron serbin apo jugasllavin apo kohen e titiste qe ishe dikur Kur erdhën...

Rashiq: Ndarja e Kosovës zgjidhja më e keqe në histori të...

është vendosur si dita kur do të krijohet Asociacioni i njëanshëm i komunave me shumicë serbe. Ish-ministri serb në qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka...

KETO JAN: TRI MËNYRAT PËR SHKARKIMIN E PRESIDENTIT THAÇI

Roli i presidentit të vendit, Hashim Thaçi, që kishte qenë lidhur me deportimin e gjashtë qytetarëve turq që jetonin në Kosovë për në Turqi,...

SHIK-u e ka kapur AKI-në”

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi me veprimet e tij po bëhet kërcënuesi më i madh për stabilitetin e...

Hapësirë Marketingu

- Advertisement -

Të reja

Patjetër