Friday, December 14, 2018

Hajrullah Ternava: “Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Azem Syla, Xhavit Haliti, Rexhep...

Për vrasjet e pasluftës është përfolur shumë herë, por thuajse nuk është bërë asgjë. Shumica nga to kanë mbetur të pazbardhura e në shumë...

Tentim vrasje në Prishtinë, arrestohen shtatë persona

Policia e Kosovës nga rjaoni i Prishtinës gjatë ditës së djeshme ka arrestur shtatë persona. Të njëjtit pas një mosmarrëveshje, kanë hedhur një granate...

Ekskluzive – Sjellimi vido ku Hashim THaqi i del zot Serbies...

Fjalimi i President të Republikës së Kosovës në Konferencën e Sigurisë së Munihut – Takimi i Grupit Bazë, në Minsk, Republika e Bjellorusisë, 31...

Avokati i njohur, Tomë Gashi: tregon se kush po kërkon shfuqizimin...

Avokati i njohur, Tomë Gashi, ka thënë se shfuqizimi i Ligjit për Gjykatën Speciale po kërkohet nga ata të cilët kanë qenë dikur pro...

Deputeti i AAK-së: Vala, kjo hajneshë ordinere!

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë  Kosovës, Muharrem Nitaj përmes një postimi në facebook ka kundërshtuar ashpër institutin e Valës Nirtaj ka shkruar se Vala e...

Produktet e Kosovës të kërkuara edhe në Iowa të SHBA-së

Republika e Kosovës ka një partneritet të jashtëzakonshëm me Iowan e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është thënë në një konferencë për media të...

Pamje Ekskluzive: Shfaqet “AKSH” në Mitrovicë, Pushka top ju boft o...

Një grupim prej rreth 20 personave të armatosur është shfaqur në Mitrovicë.Të armatosur me kallashnikovë dhe armë të shkurta, ky grupim qe vetën e quan...

Kryesia e LDK-së bën homazhe në Prekaz . Priten edhe ne...

Me rastin e 20 vjetorit të Epopesë së UÇK-së dhe rënies së Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij, kryesia e LDK-së ka...

LDK ende pa qëndrim zyrtar për hetimin e SHIK-ut

komisionin hetimor nuk është diskutuar ende. “Ende nuk është diskutuar në organet e LDK-së për qëndrimin në lidhje me nismën e VV-së për të...

Komenti i presidentit për iniciativat e fundit të LDK-së dhe PDK-së

iniciativat e fundit për bisedime ndërmjet partive politike, nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës, janë mirëpritur nga presidenti i shtetit,...

Hapësirë Marketingu

- Advertisement -

Të reja

Patjetër