Friday, December 14, 2018

LAJMI I FUNDIT: Isa Mustafa do te jep dorëheqje nga LDK,...

Kryetari i Lidhjes Demokratike te Kosoves Isa Mustafa, shumë shpejt pritet te jep dorëheqje nga kjo parti për te lejuar qe te vazhdohet ne...

Tomë Gashi zbulon pse Kosova nuk u pranua në Interpol, “godet”...

“Dhe të gjithë e dinë se Serbisë ia mori NATO me SHBA në krye Kosovën nga kthetrat gjenocidiale të sa, se sa për ne...

“Letra e Adem Grabovcit për ish shokun e vet Ramushin”

Publicisti i njohur Xhevat Rexhaj, përmes një postimi në facebook, ka kujtuar letrën që ish shefi i grupit parlamentar të PDK-së, i njohur si...

Sot 18 vite më parë, komandant Bala me ushtarë çliruan disa...

Aty e vendosi Flamurin kombëtar Komandant “Bala” mbi bunkerin e forcave serbe, dhe iu drejtua të gjithë ushtarëve vullnetar me disa fjalë emocionuese duke...

Dështimi i Kosovës në Interpol, Serbisë i ndihmoi edhe Thaçi

Analisti politik Imer Mushkolaj pohon se, dështimi i Kosovës në Interpol është dështimi më i madh i shtetit, i cili ndodhet në një situatë...

10 fakte që nuk i dini për Ibrahim Rugovën

Shumë mite dhe fjalë janë thënë e publikuar për Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Por të paktë janë ata që i dinë mirë faktet...

Presidenti Hashim Thaçi të hënën në SHBA

I pari i vendit udhëton për Amerikë ditën e hënë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të zhvillojë një vizitë katërditëshe në Shtetet e Bashkuara...

Opozita në kërkim të katër votave për rrëzimin e qeverisë Haradinaj

Haxhiu: Vendi duhet të shkojë sa më shpejt në zgjedhje Partitë opozitare të cilat vazhdimisht thonë se Qeveria e ka humbur shumicën, ende nuk kanë...

Gjykata e Hagës kritikon kryeministren e Serbisë për mohimin e gjenocidit

Kryetari i Mekanizmit për Gjykatat Penale Ndërkombëtare, Theodor Meron, sfidoi kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq gjatë takimit të tyre të martën në Beograd lidhur...

Macron i dërgon letër Vuçiqit

Macron dhe Vuçiq“Kjo është një letër veçanërisht për Serbinë. Flet për shtetin e Serbisë dhe popullit tonë. Flet për viktimat serbe dhe çmimet që...

Hapësirë Marketingu

- Advertisement -

Të reja

Patjetër