Monday, October 22, 2018

Kelmendi i reagon Hoxhajt, ia kujton deklaratën për UÇK-në

Zyrtari i AAK-së, Muhamet Kelmendi i ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministrit të Kosovës, Enver Hoxhaj. Kelmendi përmes një postimi në Facebook ka shkruar për...

Reagon Selmanaj: Janjiq dhe Manastiri s’kanë të drejt ta bllokojnë rrugën...

Ish kryetari i Deçanit, tash deputet në Kuvendin e Kosovës, Rasim Selmanaj, ka reaguar pas përpjekjeve mashtruese të Manastirit të Deçanit dhe Kishës serbe...

Shqiptari nga Maqedonia paguan 50 mijë euro një vrasës që t’ia...

Një grua nga Maqedonia ka pasur sukses që të shpëtoj nga vrasja në Gjermani e porositur nga burri i saj për shkak të pagesës...

Gjykatësi i Kushtetueses keqpërdori mijëra euro, kontrabandoi naftë e mallra tjera...

Më 28 maj të 2007, Prokuroria Speciale në Beograd kishte ngritur aktakuzë ndaj 28 personave përfshirë edhe Radomir Llabanin, i treti për nga pesha...

LDK-ja e gatshme për mocionin e mosbesimit, pret gatishmërinë e partive...

Siç duket tryezat e organizuara nga partitë politike, nuk po kanë efekte pozitive drejt zgjidhjes së temave të mëdha për vendin. Gjithçka që mund...

Nuk u fut në burg kur vrau gruan me thikë, sot...

Rrezikoi të shkonte në burg për vrasjen e bashkëshortes Alessandra Agostinelli, me 13 goditje me thikë më 2014.E në fakt, përfundon në burg për...

Gjyqësori jep shenjat e para të rimëkëmbjes

Rreth 400 gjyqtarë dhe 197 prokurorë, aktualisht, janë të angazhuar në sistemin e drejtësisë në Kosovë. Megjithatë, një numër i madh i lëndëve vazhdojnë të mbesin...

Aksident në kryeqytet, goditet këmbësorja

Dy persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur rreth orës 18:00 në Prishtinë. Sipas policisë, në aksidentin e ndodhur në rrugën ‘Ukshin...

Haradinaj rrëfen një vizitë me Anitën e fëmijët tek një serb...

Në kuadër të Takimit të Evropës Juglindore “Love Your Neighbor”, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, i...

Flet Shpejtim Bulliqi, tregon nëse Haradinaj do ta rishikojë marrëveshjen për...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kohë më parë ka premtuar se çështja e demarkacionit do të rishikohet, ndonëse është miratuar në Kuvend. Mirëpo ka...

Hapësirë Marketingu

- Advertisement -

Të reja

Patjetër