Monday, October 22, 2018

Fakte që nuk i keni ditur: Sa ishte rroga e Enver...

Në listën e 33 drejtuesve të qeverive shqiptare, prej vitit 1912 deri më sot, Enver Hoxha ishte kryeministri i 22­të. Ai e mbajti këtë...

Qytetarët po kërkojnë që ky aktor të luajë rolin e Adem...

Qytetarë të shumtë kanë shfrytëzuar rrjetin social Facebook për të kërkuar që aktori i njohur Shpëtim Kastrati të luajë rolin e komandantit legjendar Adem...

zhuta -Kenduar Deshmorit Blerim Balaj

Ne do punoj per ta rujt traditen ton shqiptar nonstop dot jem me ju Shahirat e kosoves keta jan nje prej shahirave qe bajn atmosfer ashtu...

Ja si të largoni kollën kronike dhe sekrecionet e mushkërive brenda...

Ja si të largoni kollën kronike dhe sekrecionet e mushkërive brenda natës! Askush nuk i pëlqen të ketë një kollë të vazhdueshme që mund të...

Biografia per jeten e Vepren e Komandati Legjendar Adem Jashri

Adem Jashari lindi në rajonin e Prekazit të Drenicës në Kosovë, më 28 nëntor 1955. Ai është një nga arkitektët kryesor të Ushtrisë Çlirimtare...

Vandam befason me deklaraten e tij..Nëse dëshironi të hani shëndetshëm, ndjekeni...

Aktori i njohur i Hollivudit, Jean-Claude Van Damme, në një emision të kanalit MBC Masr, pyetjes së moderatores për ushqim të shëndetshëm iu përgjigj...

Interesimi për Teatër po rritët dita në ditë

Kosova ngadalë po rritët interesimin për argëtim të drejtpërdrejt tradicional, tetarët në qytete të ndryshme të shtetit po mbushen si kurrë me parë, kjo...

Mitrovica, “Arabia” e vogël midis Kosovës: Largohet alkooli, shërbehet iftar në...

Qyteti i Mitrovicës del edhe një herë në skenë me paradokset që ofron. Përveç si qytet i ndarë, Mitrovica njihet edhe si një Arabi...

Çfarë fshihet në Trekëndëshin e Bermudës? Studiuesit: Retë “sillen” çuditshëm (Video)

Për vite me radhë shumë anije dhe avionë janë zhdukur në mënyrë misterioze pa lënë asnjë gjurmë në këtë pjesë të planetit tonë. Bëhet fjalë...

Kur’ani më i madh në botë, 700 metra i gjatë dhe...

Një egjiptian që kishte braktisur shkollën shpreson të hyjë në histori pasi ka kaluar tre vite duke e krijuar, atë që beson ai të...

Hapësirë Marketingu

- Advertisement -

Të reja

Patjetër