LAJMI I FUNDIT: Isa Mustafa do te jep dorëheqje nga LDK, Vjosa Osmani kryetare (PAMJE)

0
385

Kryetari i Lidhjes Demokratike te Kosoves Isa Mustafa, shumë shpejt pritet te jep dorëheqje nga kjo parti për te lejuar qe te vazhdohet ne zgjedhjet e brendshme te kësaj partie Shtypni posht rek,lamen dhe ju hapet video.

I pari i LDK-se ka deklaruar se shumë shpejt do te zgjidhet nje lider i ri i cili do te jetë shumë energjik dhe punëtor i madh.

Post Lajme ne nje sondazh te sajin ne rrjetin social ka pyteur qytetaret dhe ata jane simpatizant te LDK-së dhe ne pytjen se a do deshironi te jete Vjosa Osmani kryetare e LDK-së ata jane pergjigjur me 99% po dhe 1% kane zgjedhur Lutfi Hazirin