Përfundon takimi në Bruksel, Thaçi tregon çka u dakordua me Mogerinin

0
77

Ka përfunduar para pak minutash takimi në Bruksel, mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe ndërmjetësuese së dialogut Kosovë-Serbi, Fedrica Mogerini.Thaçi ka treguar se ata u pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.“Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Poliikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. HTH”