Era në Kampionat Botëror, Dua në Ligën e Kampionëve e Rita në UEFA – çikat, imazhi i Kosovës në botë

0
184

Të gjithë janë njohur tashmë me suksesin e padiskutueshëm të shqiptarëve në Evropë dhe kudo në botë.
Rita Ora, Dua Lipa e Majlinda Kelmendi e Era Istrefi janë ambasadoret më të mira të Kosovës.

Një fotografi e ngjashme me sloganin “Bac çikat na e zbardhen fytyrën” ishte publikuar nga faqja “Image of Kosovo” për 10 vjetorin e Pavarësisë, ku të përfshira ishin Rita Ora, Dua Lipa dhe xhudistja Majlinda Kelmendi:(Kliko reklamën për të parë Foto:👇👇