“Real Madrid është bërë monstrum i Ligës së Kampionëve”

0
227

Njëri nga asistentet e Jurgen Klopp e ka përshkruar Real Madridin i një monstrum në Ligë të Kampionëve
Asistent trajneri i Liverpool Peter Krawietz ia ka tërhequr vërejtjen lojtarëve të Reds për finalistin e Ligës së Kampionëve, Real Madridin të cilët i ka përshkruar si “monstrum” në këtë garë.

“Në vitet e fundit ata janë bërë një monstrum në Ligën e Kampionëve dhe kanë një përvojë të çmendur”, ka thënë ai.

“Nëse një skuadër shkon në finale dy herë në vit mund të jetë normale, por ata shkuan edhe sivjet dhe teorikisht janë favorit për shkak se kanë një përvojë më të madhe në finale”.

“Ata po ashtu kanë një gjeneratë të re të lojtarëve me lojtarë si Marco Asensio apo Lucas Vasquez të cilët janë lojtarë shumë kualitativ. Neve na duhet që ti tejkalojmë të gjitha këto dhe vetëm me lojën tonë të mposhtim Los Blancos”.