Rrehen të burgosurit në burgun e Lipjanit

0
180

Policia ka raportuar për një incident që ka ndodhur në Burgun e Lipjanit, ku dy të burgosur pas një zënke e kanë sulmuar fizikisht një të burgosur tjetër.

Sipas raportit të Policisë, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Rasti ka ndodhur në Burgun e Lipjanit dje rreth orës 18:15.

Ky është njoftimi i policisë:

Është raportuar se dy të dyshuarit meshkuj K/Shqiptarë derisa ishin duke vuajtur dënimin në burgun e Lipjanit, pas një zënke kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull K/Shqiptar ( i burgosur). Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori. Rasti vazhdon të hetohet.