Gjuriq: Nuk ka paqe me terrorrista, jemi duke përgaditur ushtrinë, do e bëjmë “pluhën” Kosovën..

0
631

Kështu ka deklaruar drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq.“Ramush Haradinaj ka të drejtë që nuk mund të ketë ndarje dhe këmbim të territorit të Kosovës dhe Metohisë, sepse i gjithë territori i KIM është pjesë e Republikës së Serbisë”, ka shkruar ai në Twitter, transmeton Klan Kosova.
Nga deklaratat e Ramush Haradinajt, është e qartë për të gjithë se në Prishtinë ka njerëz që nuk duan paqe, por po përgatisin një luftë. Ja reagimi i tij i plote.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here