PAMJE TË REJA: Shikoni se si e sulmoi Xhavit Haliti Arben Gashin

0
161

Kuvendi i Kosovës është përballur sot me një përplasje fizike. Deputeti i PDK’së Xhavit Haliti e ka goditur deputetin e LDK’së, Arben Gashin. Krejt kjo ka nisur kur deputeti i PDK’së ishte nisur në drejtim të sallës së Kuvendit nga ku edhe e ka shtyrë ashpër Arben Gashin

Pamjet e reja shfaqin momentin se di filloi e gjithë ngjarja. Megjithatë, zënka mes tyre kishte nisur qysh dje, kur Arben Gashit nuk iu dha fjala për t’iu kundërpërgjigjur akuzave të deputetit Milaim Zeka për LDK-në dhe Ibrahim Rugovën, kryesuesi Xhavit Haliti, nuk ia ka dhënë fjalën duke i thënë se askush nuk ia ka përmendur emirin.

Deputeti Gashi reagoi duke i thënë Halitit “Balosh ama fjalën”, ”mashtrues”, por dëgjohet edhe teksa i thotë “le të shkon në rrotë të samës”.

Atij iu ka kundërpërgjigjur kryesuesi Haliti, duke i thënë “qen bir qeni” dhe fjalë të tjera.

Haliti dhe Gashi përplasen përsëri në Kuvend from Ekonomia Online on Vimeo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here