Dhuratë për Ramazan: Biznesmeni i krishterë ndërton xhami për punëtorët myslimanë

0
127

Një biznesmen i krishterë në Emiratet e Bashkuara Arabe ka ndërtuar një xhami në mënyrë që punonjësit myslimanë, të mos udhëtojnë drejt një vendi tjetër për të kryer ritet e tyre fetare.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Saji Cheriyan me prejardhje indiane, i cili mbërriti në shtetin e Gjirit me vetëm disa qindra dirhemë në vitin 2003.

Siç bëhet e ditur, xhamia në Fujairah është ndërtuar për 1,3 milionë dirheme (354,000 dollarë) dhe ka vend për 250 adhurues në të njëjtën kohë. Veç kësaj, në oborrin e saj mund të vendosën edhe 700 persona të tjerë.(Kliko reklamën për të parë mē shumë 👇👇

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here