Zemaj: Kuvendi i Kosovës nuk mund të funksionojë me këtë brishtësi institucionale

0
194

Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se janë grumbulluar shumë pika të rendit të ditës dhe kjo me fajin siç tha “të kësaj mazhorance minore e cila është duke e prishur raportin kushtetues në mes Kuvendit dhe Qeverisë”.

Zemaj tha se ikja e kryeministrit Ramush Haradinaj nga përgjegjësia për të raportuar në Kuvend, po ndikon edhe në caktimin e seancave të reja parlamentare.

Ai shprehu shqetësimin për mungesën e qeverisë në seancat e Kuvendit, grumbullimin e pikave të rendit të ditës dhe mungesën e deputetëve të pozitës në senaca.

Sipas tij, kjo tregon brishtësinë institucionale dhe me këtë logjikë është e pamundur të funksionojë kuvendi i Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here