Mediat serbe: Kryeministri spanjoll nuk do të ulet në një tavolinë me Hashim Thaçin

0
291

Kryeministri spanjoll Marianne Rahoy definitivisht nuk do të marrë pjesë në Samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje më 17 dhe 18 maj, sic shkruajnë gazetat ditore të Beogradit duke cituar burime të mirë-informuara në Këshillin Evropian.

Kryeministri i Spanjës do të jetë në kryeqytetin bullgar në një takim jozyrtar të Këshillit Evropian vetëm një ditë më parë, por nuk do të qëndrojë edhe për takimin takim qendror, transmeton “Bota sot”.

SIpas mediave serbe, arsyeja për mungesën e Raho është Kosova. Media serbe shkruan se kryeministri spanjoll kategorikisht nuk pranoi të ulej në të njëjtën tryezë me Hashim Thaçin apo ndonjë përfaqësues të “shtetit të Kosovës” të vetëshpallur, për të fotografuar ose për të biseduar me ta, shkroi media

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here