‘Ciao’ Milan, Kalinic drejt klubit të ri

0
125

Nikola Kalinic do të largohet nga Milan, pas përfundimit të këtij sezoni.

Pas brazilianit Luiz Adriano një tjetër sulmues mund të lërë Milanin për t’u transferuar në kampionatin rus te Spartaku i Moskës.

Bëhet fjalë për shtatlartin kroat Nikola Kalinic i cili ka zhgënjyer tërësisht në sezonin e tij të parë me fanellën e kuqezinjëve.

Ish bomberi i Fiorentinës ka realizuar vetëm 5 gola me Milanin në Serie A gjatë këtij sezoni dhe në fund të kampionatit sipas të gjitha gjasave rrugët e sulmuesit me 7-herë kampionët e Europës do të ndahen përfundimisht

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here