Zidane: Neymari dhe Ronaldo mund të luajnë bashkë

0
225

Zinedine Zidane nuk dyshon se Neymari dhe Cristiano Ronaldo mund të luajnë në të njëjtën skuadër, mirëpo ka refuzuar të pranojë nëse Real Madridi do t’i kërkojë shërbimet e brazilianit.

26-vjeçari u largua nga Barcelona në verën e kaluar duke nënshkruar për Paris Saint-Germainit për 222 milionë euro, mirëpo është duke u spekuluar se nuk do të qëndrojë në Ligue 1.

Në javët e fundit ka pasur thashetheme të vazhdueshme se ai do të kthehet në La Liga, por kësaj radhe te Los Blancos – rivalët e Blaugranëve.

Mundo Deportivo ka raportuar se lojtari tashmë i ka njoftuar bashkëlojtarët te PSG se do të largohet nga Parc de Princes në fund të këtij sezoni, ndërsa trajneri i Realit është pyetur në lidhje me brazilianin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here