Gjilani e ka një këngë himn, thotë Lutfi Haziri

0
185

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri i është gëzuar publikimit të një këngë kushtuar qytetit të Gjilanit.

Haziri ka përgëzuar këngëtarët për këngën që ia kushtuan qytetit të tij, derisa e quajti atë himn.

Më poshtë mund të shihni postimin e Hazirit:

Kanga që e kontekstualizon Gilanin moçëm, Gilanin kulturor, Gilanin e zanatlive e Gilanin e kryengritësve ma t’mdhaj për të drejtat e shqiptarëve. Përgëzime për Faton Isufi dhe Arbëresh Dalipi të cilët na sollën këtë vepër arti, e që secili nga pak me e ndi vetën n’to. Na kemi himn!.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here