Merkel e Thaçi u drejtohen mediave para takimit

0
111

Bundeskanzleramt tashmë ka bërë të gjitha përgatitjet për takimin ndërmjet presidentit të Kosovës dhe kancelares gjermane, Angela Merkel.

Në konferencën për Media tashmë janë vendosur flamujt shtetëror të Kosovës, Gjermanisë dhe të Bashkimit Evropian.

Presidenca dhe Bundeskanzleramt kanë paralajmëruar se takimi do të fillojë në ora 17:30, ku Thaçi dhe Merkel do ti drejtohen Mediave.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/gjithcka-gati-per-konferencen-per-media-te-thacit-me-merkel-534369/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here