LAJMI FUNDIT: Kjo parti politike braktisë koalicionin qeveritar PANA (PDK-AAK-NISMA-AKR)

0
278

Partia Socialdemokrate e Kosovës e cila deri më sot ishe në koalicion parazgjedhor me PAN-in, është larguar nga ky koalicion, sapo drejtimin e partisë e ka marrë Shpend Ahmeti.

Vendimin për dalje nga koalicioni me PAN-in, e ka bërë të ditur faqja zyrtare e Partisë Socialdemokrate në Facebook, njofton Klan Kosova.

Ky është njoftimi i plotë i Partisë Socialdemokrate:

”Në këtë mbledhje u zgjodh edhe Këshilli Drejtues i partisë si dhe morëm vendim që PSD të tërhiqet nga koalicioni i lidhur me PAN para zgjedhjeve të fundit parlamentare”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here