Kancelarja Angela Merkel e befason Presidentin Hashim Thaçin në Gjermani

0
208

Ka përfunduar takimi mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kancelarës së Gjermanisë, Anglea Merkel, raporton Gazeta NewBorn.

Thaçi dhe Merkel, kanë mbajtur edhe një konferencë para mediave, ku kanë folur për zhvillimet e fundit politike në Kosovë dhe rajon, shkruan Gazeta NewBorn.

Por ajo çka ra në sy ishte kur Merkel e ofroj Thaçin ta bënte fotografinë e takimit tek flamuri i Kosovës, duke i thënë Thaçit të fotografohet para hartes së Kosovës/Gazeta NewBorn/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here