Haradinaj optimist për integrimin në BE

0
172

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova ka identitet evropian dhe i përket familjes së madhe evropiane.

Haradinaj ka thënë se beson fuqishëm në vlerat e përbashkëta evropiane dhe se integrimi i Kosovës në BE është i paalternativë.

“Ne kemi identitet e orientim të qartë europian dhe i përkasim kësaj familjeje të madhe, të cilën e përjetojmë si ndjenjë shprese për paqe e prosperitet”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Nëpërmjet rrjetit social, kryeministri ka uruar edhe dramaturgun Jeton Neziraj, për çmimin ‘Europiani i Vitit’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here