BËHEN 19 VJET NGA RËNIA E DËSHMORËVE ILIR KONUSHEVCI DHE HAZIR MALA

0
133

Në 19 vjetorin e rënies, sot në Tiranë mbahet akademi përkujtimore kushtuar dëshmorëve të kombit gjeneral major Ilir Konushevci dhe doktor Hazir Mala.

Në akademi merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nën përkujdesjen e të cilit mbahet ky aktivitet përkujtimor.

Akademia mbahet në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here