Jo më Behgjet Pacolli, tash e tutje ky është shqiptari më i pasur në botë tani

0
287
epa02596395 Behgjet Pacolli, the newly elected president of Kosovo speaks at the parliament in Kosovo's capital Pristina, on 22 February 2011. Kosovo parliament has elected businessman Behgjet Pacolli as country's new president. EPA/VALDRIN XHEMAJ

Shkëndija udhëhiqet nga shqiptari më i pasur në botë.

Ai është Nazif Destani, djali i Lazim Destanit, i cili udhëheqit si pronar i Ecolog, firma që vlen 3,5 miliard euro.

Deri para dy myajve, shqiptari më i pasur ishte Bexhet Pacolli, mirëpo tani familja Destani e ka tejkaluar për 200 milion euro, shkruan Gazeta NewBorn.

Kujtojmë që Nazif Destani është edhe vëllai i aktorit shqiptar Blerim Destani.

Pasunia e Destanit kap vlerën miliardëshe dhe posedon edhe një fabrikë. Vlen të theksohet se vetë një orë të cilën e ka blerë Blerim Destani ka kushtuar rreth 800 mijë dollarë ameriakan/Gazeta NewBorn/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here