Merr fund gjithçka Tony Bellew mposht David Haye

0
389

Tony Bellew e ka fituar edhe luftën e dytë ndaj David Haye.

Pas dy raundeve të para më të qetë, Bellew sulmoi pa ndalur në raundet në vazhdim, kështu duke e lodhur shpejt Hayen, i cili nuk mundi t’i bëj ballë më grushteve të “bishës” Bellew.

Në raundin e pestë Belleë fiton meçin pasi Haye nuk mundet më

Vlen të theksohet që takimin e tyre të parë Bellew e fitoi pas një ndërprerjeje në raundin e 11-të, pasi Haye pësoi një dëmtim serioz të thembrës.

ImageFOTO GALERI
Tony Bellew ka nokautuar dy herë David Haye, por ky u fundit ka surprizuar duke u zgjuar përsëri.

* * * *

Tony Bellew dhe David Haye po boksojnë në Londër.

Meçi i shumëpritur ndërmjet Bellew dhe Haye tashmë ka filluar O2 Arena të Londrës.

Bellew e kishte nokautuar Hayein në rundin e 11-të në meçin e tyre të kaluar të zhvilluar para një viti.

Ai meç ka qenë spektakël boksi pasi Haye u rrëzua dy herë dhe pësoi lëndim të rëndë të këmbës, kurse Bellew pësoi thyerje të dorës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here