Arrestohet një nënë në Prizren, refuzonte të kujdesej për dy fëmijët e saj të mitur

0
817

Një grua nga Prizreni, që policia njofton se është e komunitetit ashkali, është arrestuar dje pasi ka refuzuar të kujdeset për fëmijët e saj.

“Është arrestuar e dyshuara femër K/Ashkali, e cila ka refuzuar përkujdesjen ndaj dy fëmijëve të saj të mitur meshkuj K/Ashkali. Fëmijët e mitur janë dërguar dhe vendosur në strehimoren e QSGF-Prizren”, thuhet në raportin e policisë, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Policia gjithashtu njofton se e dyshuara pas intervistimit me vendimin e Prokurorit u dërgua në qendrën e mbajtjes.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/arrestohet-nje-nene-ne-prizren-refuzonte-te-kujdesej-per-dy-femijet-e-saj-te-mitur-532679/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here