Pse Ibrahim Rugova i druhej luftës sipas Blerim Shalës?

0
265

Gazetari, publicisti dhe filozofi Blerim Shala ka treguar në emisionin Tête-à-Tête me Berat Buzhalën në T7 ka treguar se pse i druhej luftës Ibrahim Rugova.

“Mendoj që hezitimet e Rugovës rreth luftës kanë qenë edhe pasojë e kërcënimit të Kërshëndellave sepse në kërcënim të kërshëndellave sepse në kërcënim të Kërshëndellave ka shkru në mënyrë të qartë se në qoftë se Serbia është për luftë ne intervenojmë ndërkohë në nëse shqiptarët janë fajtor nuk do të intervenojmë’, shpjegoi Shala.

Mendoj se Rugova e ka pasur këtë dronë mos po na mbetet neve faji”, tha Shala.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here