Gecaj: Në librin e Thaçit thuhen të pavërteta për Rugovën

0
166

Deputeti i LDK’së, Bajram Gecaj ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, për fjalët që janë thënë në librin e tij për ish-presidentin Ibrahim Rugova.

Gecaj në DPT te Fidani në T7 ka thënë se fjalët që janë në librin e Thaçit nuk qëndrojnë.

“ Rugova nuk ka qenë i pitë kurrë. Ai ka qenë merakli në verë e alkool, por nuk është dehur. Ato që janë thënë ne librin e Thaçit se Rugova ka pirë shumë dhe ka qenë i dehur nuk qëndrojnë”, ka thënë Gecaj.

Ai ka thënë se Hashim Thaçi nuk do të behët kurrë si Ibrahim Rugova, dhe se vendin e tij nuk do të mund ta zë kurrë.

“ Thaçi nuk do të bëhet kurrë si Rugova. Ai është president por ndryshe ka qenë Rugova dhe vendin e tij nuk do ta zë kurrë Thaçi.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/gecaj-ne-librin-e-thacit-thuhen-te-paverteta-per-rugoven-532572/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

DPT

Posted by T7 on Friday, 4 May 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here