Pompeo: K.Veriore duhet të shkatërrojë programin e armëve

0
192

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka thënë të mërkurën se Koreja Veriore duhet të përkushtohet për shkatërrimin e programit të armëve, duke shtuar se përpjekjet për denuklearizimin e Phenjanit janë ende në “hapat fillestarë” dhe rezultatet ”nuk dihen”.

“Ne jemi të përkushtuar për shkatërrimin e pakthyeshëm dhe të përjetshëm të programit të armëve në Korenë Veriore dhe atë pa u vonuar”, ka shtuar tutje ai.

Pompeo i ka bërë këto deklarata në Uashington në ceremoninë e betimit si Sekretar amerikan i Shtetit.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/pompeo-k-veriore-duhet-te-shkaterroje-programin-e-armeve-531700/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here