Lajmi i Fundit : Gjendet drogë në UP

0
471

1.7 gram marihuanë i janë gjetur një studenti në kampusin universitar të Prishtinës, raporton Gazeta Express.

Droga është zbuluar të hënën, rreth orës 14:00, njofton Policia, gjatë legjitimimit të studentit të një prej fakulteteve të Universitetit “Hasan Prishtina”.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që gjatë legjitimimit dhe kontrollimit i janë gjetur dhe konfiskuar 1.7 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë”, thuhet në raportin 24 orësh të PK-së.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit u lirua në procedurë të rregullt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here