Eksklozive : Sjellimi Pamje të rënda: Momenti kur ushtarët britanikë vrasin dy ushtarët e UÇK-së në Prishtinë

0
1708

Më 2 korrik të vitit 1999, pas tërheqjes së forcave serbe nga Kosova dy ish pjestar♪7 të UCK-së

Të vrarët ishin Avni I. Dudi dhe Fahri N. Bici, që të dy ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në minutën 0:15 të videos shihet momenti kur njëri nga të vrarët ngrit dorën lart duke kërkuar ndihmë dhe bie pa ndjenja mbi veturë.

Në videon nga arkivi i Associated Press thuhet se trupat britanike hapën zjarr ndaj tyre kur automjeti në të cilin ndodheshin ata filloi të lëviz drejt pozicioneve të tyre

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here