Ky është mashkulli i cili ia ka marr zemrën ‘Zanes’ të ‘Familjes Moderne’

0
591

Është aktore e mirënjohur Kosovare e diplomuar në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës.Image result for Yllka Gashi

Për opinionin e gjerë njihet sidomos për angazhimin e saj në serialin Familja Moderne që jepët ne RTK, përkatësisht me rolin e saj Zana, me të cilin gëzon një famë të madhe publike, shkruan Gazeta NewBorn.Related image

Ajo ka luajtur po ashtu edhe në shumë filma të tjerë të zhanreve të ndryshme, duke u prezantuar me shumë suksese, prandaj është aktore shumë e kërkuar dhe e pëlqyer posaqërisht për publikun kosovar, transmeton Gazeta NewBorn.

Në vitin 2004 ka marrë cmimin për aktoren më të mirë në Festivalin për Teatër “Setkani/Encounter” në Çeki. Është motra e vogël e ish këngëtares Donika Gashi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here