Vetura e Policisë bie në lumin Lepenc, zhdukën dy policë

0
325

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Magjistralën Kaçanik-Hani i Elezit.

Një veturë e policisë me dy pjesëtar ka rënë në lumin Iber-Lepenc.

Të gjitha njësitë relevantë janë në vendin e ngjarjes dhe po bëjnë përpjekje për të gjetur dy pjesëtarët e policisë.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Ferizajit, Agim Gashi.

ImageFOTO GALERI
“Një veturë e policisë me dy pjesëtar ka rënë në lumin Iber Lepenc. Jemi duke i kërkuar trupat e tyre. Nuk dihet ende asgjë. Të gjitha njësitë përkatëse kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po kontrollojnë dy anët e brigjeve të lumit. Nuk dihen shkaqet, por vetura ka thyer barrierat e urës duke rënë poshtë” ka thënë Gashi.

Dyshohet se policët kanë mbetur të vdekur pasi kanë rënë në lum.

Rasti ka ndodhur konkretisht tek “Kulla me qeshme”.

Indeksonline është në vendin e ngjarjes dhe do të ju mbajë të informuar për rastin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here