Bahtiri: Albin Kurti është më i favorshëm se Hashim Thaçi për të udhëhequr dialogun

0
127

Bahtiri: Albin Kurti është më i favorshëm se Hashim Thaçi për të udhëhequr dialogun
Autori: Lajmi.net Lajme, Nacionale21:48, 25 April 2018

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka theksuar se më mirë do të ishte që shefi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ta drejtonte dialogun e Kosovës me Serbinë.
Ai në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se Kurti ka njohuri dhe është i përgatitur për ta udhëhequr këtë proces.

“Është i dobishëm nëse do të jetë pjesë e dialogut. Nëse më bëhet pyetje, se në mes Thaçit dhe Kurtit kush do të duhej ta drejtojë dialogun me Serbinë, unë do të thoja Kurti”, ka theksuar Bahtiri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here