Barcelona përsëri peshkon në mbrojtjen e Sevillas

0
226

Dikur i kishte marrë Sevillas mbrojtësin Dani Alves, i cili arriti të shndërrohej në figurën kryesore në krahun e majtë të mbrojtjes të ekipit katallan dhe jo vetëm në mbrojtje.Tani Barça, përsëri është duke peshkuar tek skuadra Andaluziane, duke u interesuar për një tjetër lojtarë defensivë.

Këtë herë bëhet fjalë për një qendër mbrojtës, e ai është francezi Clement Lenglet, i cili vetëm në janarin e vitit të kaluar u transferuar nga francezët e Nancy për tek Sevilla.Sipas ekipit andaluzian, 22 vjeçari po vlerësohet diku rreth 30-45 milionë euro dhe Barcelona po e sheh të riun francez si një zëvendësues ideal për Thomas Vermaelen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here