Rusia paralajmëron SHBA-në: Përmbahuni ose…

0
215

Ambasadori i Rusisë në OKB, Vasily Nebenzi, ka paralajmëruar përsëri SHBA-në në lidhje me sulmet e mundshme në Siri
Ai ka thënë se është nevojë urgjente parandalimi i kërcënimit me luftë dhe se sulmet e mundshme të SHBA-ve ndaj Sirisë mund të shkaktojnë luftë mes dy vendeve, shkruan BBC.

“Fatkeqësisht, në këtë situatë, ne nuk mund të përjashtojmë asnjë mundësi”, shtoi Nebenzia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here