Driton Selmanaj: Driton Selmanaj: Kërcënimi më i madh Kosovës i vjen nga ky politikan

0
874

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar arrestimin dhe deportimin e shtetsave turq.

Selmanaj në një postim në Facebook, ka thënë se “sot kërcënimi më i madh që i vjen Kosovës, i vjen nga Presidenti i saj Hashim Thaçi”, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë i Selmanajt:

Sot kërcënimi më i madh që i vjen Kosovës, i vjen nga Presidenti i saj Hashim Thaçi. Ngjarjet e para disa diteve ne veri dhe kidnapimi e më pas deportimi i sotshem i shtetasve turq pa respektuar ligjet dhe konventat nderkombetare mbi ekstradimin, dëshmojnë që Kosova po e ndryshon drejtimin perëndimor të saj.

Duhet mobilizim politik e shoqërorë për ta ndal këtë theqafje të Republikës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here