Abazi: Kjo qeveri duhet të shkojë në shtëpi. Ku është liberalizimi i vizave pas demarkacionit?

0
104

Abazi ka thënë se kjo qeveri duhet të shkojë në shtëpi. Sipas tij shteti i Kosovës nuk është shtet privat i Thaçit dhe që Policia nuk është lodër e tij.

Analisti ka kritikuar ashpër Thaçin duke thënë se po rrezikon që të ndodh ndarjen e vendit për ulësen në OKB.

“Ku është liberalizimi i vizave pas demarkacionit”, ka pyetur ai.

Postimi i plotë i Abazit:

Kjo qeveri duhet të shkojë në shtëpi, përndryshe është bashkëfajtore për eksperimentimet e rrezikshme të Thaçit. Ky nuk është shtet privat i Thaçit dhe policia nuk është lodër e tij. Nuk na duhet ulësja ne OKB që është sa për të arsyetuar ndarjen e vendit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here