Limaj komenton vendimin për arrestimin e Gjuriqit

0
196

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka komentuar për herë të parë zhvillimet e ndodhura gjatë ditës së djeshme në Veri të Mitrovicës ku u arrestua Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.

Ai ka thënë se gjithçka ka qenë e koordinuar mes institucioneve kompetente.

“Ka qenë veprim institucional të cilin vendim e ka zbatuar Policia e Kosovës”, ka thënë Limaj në RTV Dukagjini.

Limaj ka thënë se Ministria e Punëve të Jashtme e ka lëshuar vendimin dhe e ka njoftuar kryeministrin për të ndërsa organet e sigurisë e kanë zbatuar atë vendim.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/limaj-komenton-vendimin-per-arrestimin-e-gjuriqit-517033/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here