Ja vendimi Zyrtar i Lista Serbe se a’dot largohet nga Qeveria Haradinaj

0
281

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Listës Serbe dhe kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, shkruan lajmi.net.Ky vendim vije pas arrestimit të drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë për Kosovës në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dje në veri të Mitrovicës nga Njësia Speciale e Kosovës, pasi nuk e kishte përfillur vendim-ndalimin për hyrje në Kosovë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here