Ish pjesëtari i UÇK-së, tregon se kush do të arrestohet i pari nga Gjykata Speciale

0
275

Ish pjesëtari i UÇK-së dhe ish anëtar i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në facebook, ka shkruar se Sokol Dobruna do të arrestohet i pari nga Gjykata Speciale.

Sipas Miftarit, Sokol Dobrunën do ta lënë “vetëm” në Gjykatën Speciale.

Postimi i plotë i Miftarit:

Sokol kanë me të lënë vetëm..

Sokol Dobruna do arrestohet këtë e di qe 2-3 vite kur ka pranuar se ka qen prokuror ushtarak i UÇK ku ka njerëz qe janë pushkatuar me urdhër tij se a kanë qenë këto pushkatime me vend historia do ta dëshmoj. Ketë fakt por e ceku qartë se po thuajse asnjë njeri me dal me dhe pa faj…nuk është dënuar me vdekje pushkatim apo atentat pa urdhrin dhe miratimin e Hashim Thaçit dhe shtabit të Rognerit në Tiranë. Sokoli nuk është i lig nuk do të qaj si do komandantë tonë që qanin në Burgun e Hagës dhe ai e din si ka funksionuar hierarkia,e di mirë se Sokolin do ta lan vetëm në faj individual, por ai, ata njerëz, nuk i ka gjykuar krye në veti pa urdhra por ka zbatuar urdhrat që kanë ardhur nga i ashtujqujturi SHP _ nga Tirana .

Dhe askush nuk është dënuar me vdekje në Kosovë apo nuk ndodhi asnjë vrasje politike gjatë luftës dhe sidomos pas luftës pa dijeni dhe miratimin e Hashim Thaqit dhe “bashkëluftëtareve” të vet që “luftonin” në Rogner me raki rrushi,me lavire dhe pula të skuqura në prush me para të luftës.
Naim Miftari ish kryshef i ZKZ-G2_UÇK-TMK.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here