Milani fiton dhe kualifikohet në fazën tjetër të Europa League

0
327

Milani e ka mposhtur 1-0 Ludogoretsin në ndeshjen e kthimit e zhvilluar në “San Siro”. Siguroi biletën për më tutje.
Milani ka siguruar biletën për fazën tjetër të Europa League, pasi e eliminoi skuadrën e Ludogorets me rezultat të përgjithshëm 4-0, raporton Gazeta Express.

Pas fitores së parë në udhëtim 0-3, Milani fitoi edhe në shtëpi, por me rezultat minimal 1-0, për të siguruar biletën për fazën tjetër të Europa League.

Golin e vetëm në ‘San Siro’ e shënoi Fabio Borini në minutën e 21’të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here