EKSKOLOZIVE : Ky është kusht i LDK-së për demarkacionin

0
196

Ky është kusht i LDK-së për demarkacioninShare Button Gazeta Blic
Në mbledhjen e shefave të Grupeve Parlamentare ku po merrte pjesë edhe Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentari Kadri Veseli, LDK-ja ka kërkuar që që raporti i Shpejtim Bulliqit të jetë veç informues, të mos jetë pjesë e projektligjit dhe të riformulohet.

Ndërkaq siç merr vesh “Gazeta Blic” nga burime brenda këtij takimi, Kryeministri Haradinaj ka refuzuar një kërkesë të tillë.

Ndërkohë disa deputetë të LDK kanë deklaruar në kushte anonimitet se nuk mund të votojnë për një raport që shkruan se komisioni meha ka bërë vepër penale me falsifikimin e hartave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here