Arrihet Marrveshja me Qeverin . LDK thotë ka ofruar zgjidhjen për ta votuar demarkacionin

0
436

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media tregon se ka pasur një takim sonte me partitë e koalicionit qeverisës, ku thotë se ka ofruar zgjidhjen më të arsyeshme, e cila i hap rrugë ratifikimit të Marrëveshjes për Shënimin e Kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

“LDK-ja u bën thirrje partive të koalicionit qeverisës që të dakordohen me zgjidhjen e propozuar nga LDK-ja dhe t’i sigurojnë votat e shumicës qeverisëse. LDK-ja i siguron qytetarët se vullneti i saj është në përputhje të plotë me vullnetin e tyre për lëvizje të lirë dhe se grupi jonë parlamentar është unik në këtë qëndrim”, thuhet në njoftimin për media të LDK-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here