AMBASADORI DELAWIE: NESE NUK VOTOHET DEMARKACIONI KËTË JAVË KOSOVA DOT BAHET ….

0
401

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, pret që marrëveshja për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi të ratifikohet këtë javë nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Nëpërmjet një “cicërime” në rrjetin social, Twitter, Delawie ka thënë se ratifikimi i Demarkacionit do të shënojë nisjen e dekadës së dytë të përparimit të Kosovës.

“Çfarë fundjave e pabesueshme. Festimet për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës përfundojnë sot, por ne presim një dekadë të radhës të përparimit, që nis këtë javë me ratifikimin e Demarkacionit”, ka shkruar Delawie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here