REAGON DELAWIE RRETH MARRËVESHJES SË DEMARKACIONIT MOS E RRENI POPULLIN

0
271

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar pas deklaratës së përbashkët të dy presidentëve, të Kosovës dhe atij të Malit të Zi.

Delawie ka reaguar për pajtimin rreth miratimit dhe korigjimit të demarkacionit, dhe po ashtu edhe konsensusit të partive politike kosovare.

Delawie përmes një postimi në llogarinë e tij në twitter ka thënë se tani është koha që deputetët e legjislativit ta ratifikojnë këtë marrëveshje.

Lajme pozitive nga kryetarët e Kosovës dhe Malit të Zi, por tani është koha për veprim, dhe Parlamenti duhet ta ratifikojnë marrëveshjen, duke ju treguar qytetarëve të saj, se Qeveria është duke punuar për të ardhmen e tyre”, ka shkruar ambasadori Delawie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here