Ismet Beqiri: Marrëveshja është e njëjtë, LDK-ja e voton Demarkacionin

0
216

Ismet Beqiri, sekretar i LDK-së, i cili ka marrë pjesë në mbledhjen e liderëve me ambasadorët e vendeve të QUINT-it në zyrën e BE-së në Kosovë, ka thënë se sot ka pasur zhvillime interesante
Sipas tij, sa i përket aneks-marrëveshjes me Malin e Zi për Demarkacionin, është vetëm lojë fjalësh, pasi që marrëveshja është e njëjta.

“LDK-ja ka besuar se kjo marrëveshje ishte në rregull dhe duhej të votohej, po shihet qartë që ka munguar vullneti nga të gjitha anët për këtë punë”, ka thënë Beqiri, raporton Lajmi.net.

Ai tha se po të kishte vullnet më herët kjo çështje do të përfundonte moti.

Beqiri tha se ka munguar vullneti edhe i partnerëve të koalicionit që aso kohe të ratifikohet demarkacioni.

“Tash ëshë hapur si mundësi që të ratifikohet, por ka procedura se kur duhet të mbahet seanca. Ne nuk do të duhej të shkonim në seancë pa sqaruar se a janë votat apo jo. LDK-ja është e gatshme për të votuar”, ka thënë Beqiri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here