Deklarata e Sodme e Angela Merkel “dridhi” Serbinë, Ja çka thotë ajo për Kosovën

0
208

Deklarata e Angela Merkel “dridhi” Serbinë, Ja çka thotë ajo për Kosovën (Video)
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë sot se forcimi i sundimit të ligjit dhe normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën janë kritere të rëndësishme në përpjekjet për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian.

Merkel këtë porosi e ka dhënë në urimin e saj dërguar kryeministres serbe Ana Brnabiq, me rastin e marrjes së detyrës zyrtare nga kjo e fundit.Merkel këtë porosi e ka dhënë në urimin e saj dërguar kryeministres serbe.Shtypni në (reklam) poshtë dhe ju hapen pamjet:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here